Suroviny
* 1/4 litru kefíru
*200g moučkového cukru
*350g polohrubé mouky
*1 vejce
*2 dcl oleje
*1 lžička jedlé sody
*kakao na vaření
Postup
Troubu si předehřejte na 170°. Do mísy prosejte mouku s kypřícím práškem a přisype cukr. Přilijte kefír, olej, vejce a vše promíchejte. Část těsta oddělte a přisypte kakao.
Světlé těsto vylijte do vymazané a vysypané formy, na něj přilijte tmavé a vidličkou ho projeďte, udělá poté jemný vzorek. Bábovku pečte dokud nahoře nezezlátne, zkoušku proveďte špejlí.
Tato bábovka je snad ta nejvláčnější bábovka pod Sluncem. Kdo ji ochutnal, nemůže už jinak. Tak snad bude chutnat i Vám :))